Print
Zoom In
Zoom Out

مستند سالیوان ساخته شد

يكشنبه 28 آبان 1402 ساعت 01:36

رونی اوسالیوان با فیلمی مستند از زندگی حرفه ای – ورزشی خود قدم به عرصه هنر هفتم گذاشت.

فیلم جدید رونی اوسالیوان با نام حاشیه (لبه) همه چیز (The Edge of Everything) بینشی جذاب از زندگی بهترین بازیکن دنیای اسنوکر حرفه ای رونی اوسالیوان است. این فیلم سه‌شنبه 21 نوامبر 2023 (30 آبان 1402) در سینماهای بریتانیا اکران می‌شود و پس از آن یک پرسش و پاسخ زنده با رونی اوسالیوان و دیوید بکهام بر روی پرده های سینما و تلویزیون پخش خواهد شد.

اوسالیوان با این فیلم به کارگردانی سم بلیر و تهیه‌کنندگی استودیوی 99 بکهام به دنیای زندگی خصوصی خود دسترسی بی‌سابقه‌ای می‌دهد. این فیلم شامل فیلم‌هایی است از دوران کودکی و روزهایی که به عنوان یک بازیکن جوان پا به عرصه حرفه ای اسنوکر گذاشت که قبلاً هرگز دیده نشده و ترکیب شده با کلیپ‌های آرشیو کلاسیک.

در این فیلم مصاحبه های جذابی با والدین او و همچنین چهره های کلیدی زندگی او مانند دیمین هرست و رونی وود، به علاوه استفن هندری و جیمی وایت، بزرگان اسنوکر وجود دارد.

این مستند همچنین پیشرفت اوسالیوان را در سه تورنمنت در طول فصل 2022/2021 دنبال می‌کند: ابتدا در شهر ساندیدنو کشور ولز، سپس در الکساندرا پلس شهر لندن کشور انگلستان ، و در نهایت سالن باشکوه کروسیبل در شفیلد انگلستان که به یک بوته مخصوص ذوب فلزات تشبیه شده است.

در طول مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان 2022، گروه فیلمبرداری ، رونی اوسالیوان را هم در داخل و هم در خارج از عرصه بازی دنبال می کردند. در اتاق رختکن او، گفت‌وگوهای پر هیجانی با روان‌پزشک استیو پیترز در جریان است، زیرا اوسالیوان تقریباً در جریان یک لحظه تعیین‌کننده حرفه‌ای، دچار اضطراب شده است. وی تنها بر روی مستطیل سبز میز بازی و در چشم طوفان می تواند آرامش خود را بدست آورد.

این صحنه ها با زوایای منحصر به فرد دوربین به تصویر کشیده شده است، در حالی که یک میکروفون مخفی صداهای اوسالیوان را در حال زمزمه کردن با خودش، صداهای ضربان  بی‌نقص او به توپ سفید، و تبادل او با جاد ترامپ در حین در آغوش گرفتن آنها در پایان دیدار نهایی را ضبط می‌کند و او موفق به کسب رکورد هفتمین عنوان قهرمانی جهان می گردد.

بلیر، که از جمله کارهای قبلی‌اش می توان به : از ما رویا بسازید، سکوت کنید و مارادونا 86 اشاره کرد می‌گوید: «در طول ساخت این فیلم، رونی به ما دسترسی کامل به زندگی‌اش را داد و حتی زمانی که به اوج لحظات به شدت استرس‌زای فصل بازی خود نزدیک می‌شد ، او متعهد بود که ما را به خصوصی ترین لحظاتش دعوت کند. او به نوعی توانست این کار را انجام دهد در حالی که کاملاً طبیعی و بدون محافظ جلوی دوربین بود.

ما نمی‌دانستیم که فیلم در نهایت ما را به دیدار نهایی مسابقات قهرمانی جهان می‌برد، اما این جادوی رونی است – ما هرگز نمی‌توانستیم پیش‌بینی کنیم که وقتی دوربین را در هر لحظه روشن می‌کردیم چه اتفاقی می‌افتد و کل فرآیند پر از شگفتی و خودانگیختگی بود. دسترسی باورنکردنی ما به رونی با دسترسی تور جهانی اسنوکر به تور اسنوکر مطابقت داشت، و این به ما امکان داد که از اسنوکر به گونه ای فیلمبرداری کنیم که قبلاً هرگز دیده یا شنیده نشده بود. من از همه می‌خواهم که فیلم را روی پرده بزرگ سینما ببینند، جایی که تاثیر کامل آن را می‌توان حس کرد، زیرا ما شما را زیر پوست رونی و خود بازی اسنوکر می‌بریم.

رنکینگ ثابت مسابقات پاکت بیلیارد ( بانوان)

رنکینگ ثابت اسنوکر کشوری بانوان

حضور هاشم اسکندری در مجمع سالیانه فدراسیون جهانی بیلیارد و اسنوکر

دومین رنکینگ ایت بال بانوان استان ایلام برگزارشد

برترین های پاکت بیلیارد دختران کشور معرفی شدند

آغاز رقابت های پاکت بیلیارد و اسنوکر کشوری دختران

نفرات اعزامی اسنوکر بانوان جهت حضور در رقابت های جهانی مشخص شدند

بخشنامه رنکینگ کشوری پاکت بیلیارد بانوان

بخشنامه رنکینگ کشوری اسنوکر بانوان

آغاز رقابت های انتخابی اسنوکر تیم ملی بانوان

اعزام برترین های اسنوکر بانوان به مسابقات قهرمانی جهان

رنکینگ کشوری ثابت اسنوکر زیر ۲۱ سال بانوان

پایان مسابقات تن بال استان یزد

نفرات برتر اسنوکر زیر۲۱ سال دختران معرفی شدند

اتمام مرحله نیمه هایی رقابت های اسنوکر دختران زیر۲۱ سال

آغاز رقابت های اسنوکر دختران زیر21 سال

جدول زمان بندی و گروهی اسنوکر شش توپ بانوان

سومین دوره مسابقات رنکینگ پاکت بیلیارد بانوان استان کرمان پایان یافت

بازدید معاونت بانوان وزیر ورزش وجوانان از مسابقات بیلیارد

بخشنامه رنکینگ کشوری اسنوکر 6 توپ زیر 21 سال بانوان