Print
Zoom In
Zoom Out

ژانگ آندا چینی در سرزمین مادری قهرمان مسابقات قهرمانی بین‌المللی شد

يكشنبه 28 آبان 1402 ساعت 01:16

ژانگ آندا از چین پس از شکست 10 بر 6 تام فورد انگلیسی در دیدار نهایی مسابقات قهرمانی بین‌المللی در تیانجین، اولین عنوان قهرمانی حرفه ای اش در یک رویداد رنکینگ را بدست آورد.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون بولینگ و بیلیارد ، ژانگ آندا با کسب این عنوان قهرمانی ششمین بازیکن از سرزمین چین لقب گرفت که جام قهرمانی یک رویداد رنکینگ را بالای سر می برد. او تنها دومین بازیکنی از چین است که در کشور خود عنوان  قهرمانی یک رویداد رنکینگ را به دست می آورد، به دنبال دینگ جونهوی افسانه ای که با پیروزی در مسابقات آزاد چین در سال 2005 علاقه فراوانی به این ورزش را در دل جوانان چینی برانگیخت.

ترقی این بازیکن 31 ساله تدریجی بوده است، او برای اولین بار در سال 2009 به دنیای حرفه ای بازگشت. او اولین دیدار نهایی رویداد رنکینگ خود را در اوایل این فصل انجام داد و به نظر می رسید که اولین قهرمانی اش را در مسابقات آزاد انگلیس کسب خواهد کرد. وی در حالیکه در دیدار نهایی مسابقات مذکور با نتیجه 7 بر 3 از جاد ترامپ انگلیسی پیش افتاده بود به یکباره با بازی انفجاری ترامپ مواجه شد و ترامپ با پیروزی در شش فریم متوالی در نهایت با نتیجه 9 بر 7 به برتری رسید و قهرمان شد چیزی که باورش برای آندا مشکل بود و در یک قدمی قهرمانی او را ناکام گذاشت.

ژانگ این هفته با شکست دادن بازیکنان مشهور و صاحب نام دنیای حرفه ای اسنوکر همچون دینگ جونهوی چینی، مارک ویلیامز ولزی و رونی اوسالیوان انگلیسی، بالاخره طلسم ناکامی های خود را شکست و عنوان قهرمانی را به دست آورد. او اکنون در مسابقات قهرمان قهرمانان هفته آینده سهمیه کسب کرده است، جایی که او در مقابل اوسالیوان قرار خواهد گرفت.

او همچنین برای اولین بار به جمع 16 بازیکن  برتر حرفه ای جهان می‌رود و به طور خودکار برای مسابقات قهرمانی MrQ انگلستان واجد شرایط می‌شود و هموطنش دینگ را پشت سر می‌گذارد. ژانگ اکنون بالاترین رتبه را در جمع بازیکنان حاضر چینی به خود اختصاص داده است و پس از کسب جایزه نقدی 175000 پوندی در رده بندی جهانی در رده پانزدهم قرار دارد.

رنکینگ ثابت مسابقات پاکت بیلیارد ( بانوان)

رنکینگ ثابت اسنوکر کشوری بانوان

حضور هاشم اسکندری در مجمع سالیانه فدراسیون جهانی بیلیارد و اسنوکر

دومین رنکینگ ایت بال بانوان استان ایلام برگزارشد

برترین های پاکت بیلیارد دختران کشور معرفی شدند

آغاز رقابت های پاکت بیلیارد و اسنوکر کشوری دختران

نفرات اعزامی اسنوکر بانوان جهت حضور در رقابت های جهانی مشخص شدند

بخشنامه رنکینگ کشوری پاکت بیلیارد بانوان

بخشنامه رنکینگ کشوری اسنوکر بانوان

آغاز رقابت های انتخابی اسنوکر تیم ملی بانوان

اعزام برترین های اسنوکر بانوان به مسابقات قهرمانی جهان

رنکینگ کشوری ثابت اسنوکر زیر ۲۱ سال بانوان

پایان مسابقات تن بال استان یزد

نفرات برتر اسنوکر زیر۲۱ سال دختران معرفی شدند

اتمام مرحله نیمه هایی رقابت های اسنوکر دختران زیر۲۱ سال

آغاز رقابت های اسنوکر دختران زیر21 سال

جدول زمان بندی و گروهی اسنوکر شش توپ بانوان

سومین دوره مسابقات رنکینگ پاکت بیلیارد بانوان استان کرمان پایان یافت

بازدید معاونت بانوان وزیر ورزش وجوانان از مسابقات بیلیارد

بخشنامه رنکینگ کشوری اسنوکر 6 توپ زیر 21 سال بانوان