Print
Zoom In
Zoom Out

سرخوش: عاشق ایران هستم

سه شنبه 06 تیر 1402 ساعت 01:06

قهرمان اسنوکر آسیا گفت: سطح این دوره اسنوکر بازی‌های آسیایی بالا بود و توانستم برای سومین بار قهرمان این رقابت‌ها شوم.

ر چارچوب روز پایانی مسابقات اسنوکر قهرمانی آسیا در تهران، امروز یکشنبه دیدار نهایی بخش ٦ توپ میان امیر سرخوش و «آچا هو مان» از هنگ کنگ برگزار شد. سرخوش در این دیدار حریف خود را با نتیجه ۶ بر ۲ شکست داد و به عنوان قهرمانی مسابقات دست یافت.

امیر سرخوش پس از قهرمانی در رشته اسنوکر قهرمانی آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خیلی خوشحالم که امسال توانستم در رشته ۱۵ توپ و ۶ توپ اسنوکر قهرمان شوم. برای حضور در لیگ حرفه‌ای نیز شرکت کردم ولی با توجه به خوب نبودن شرایطم حذف شدم. البته بنا دارم تا با تمرنیات بیشتر سال آینده در لیگ حرفه‌ای قهرمانی آسیا شرکت کنم. همیشه رقابت‌های آسیایی با توجه به حضور ورزشکاران باکیفیت از سطح بالایی برخوردار است. بازیکنی که در فینال این رقابت‌ها حضور داشت یکی از برترین‌های این ورزش است و توانسته بود در مرحله گروهی من و در مرحله حذفی یکی از ملی‌پوشان را شکست دهد.

وی تصریح کرد: همیشه وزارت ورزش در حد توان از این ورزش حمایت کرده است، امیدوارم این حمایت‌ها بیشتر شود، هرچه امکانات در اردوو تمرینات بهتر باشد به طور قطع نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

قهرمان اسنوکر آسیا در پاسخ به این سوال برای این قهرمانی قول پاداشی داده شده است خاطرنشان کرد: قول پاداشی داده نشده چرا که چند سالی است مراسم تجلیل از قهرمان برگزار و جوایزی به قهرمانان اهدا می‌شد ولی در چند سال اخیر برگزار نشده تا جوایزی اهدا شود. مهمترین هدفم، قهرمانی در این رقابت‌ها بود تا بتوانم زمینه خوشحالی را برای مردم کشورم به ارمغان بیاورم.

سرخوش این ر اهم گفت: من عاشق ایران هستم و پیشنهادی از خارج نداشته‌ام و به طور قطع همیشه زیر این پرچم در رقابت‌های بین‌المللی شرکت خواهم کرد.

کامران شهلا: من باید از سرخوش پاداش بگیرم

کامران شهلا مربی امیرسرخوش نیز در رابطه با قهرمانی این بازیکن در آسیا اظهار داشت: این چهارمین قهرمانی او در مسابقات آسیایی بود. با توجه به اینکه نتوانسته بودیم در مسابقات تیمی به مدال دست پیدا کنیم، این قهرمانی بسیار ارزشمند بود.

وی افزود: شکست نماینده هند در مرحله نیمه‌نهایی مقابل سرخوش، به نوعی قهرمانی امیر را قطعی کرد. در مسابقه فینال در مقابل نماینده هنگ‌وکنگ نیز عملکرد خوبی داشت و موفق شد مقام قهرمانی را بدست بیاورد و پرچم ایران را بالا ببرد.

شهلا در پاسخ به این سوال که چه پاداشی را برای سرخوش در نظر گرفته است، اظهار داشت: من خودم باید از امیر پاداش بگیرم. اما قطعا فدراسیون جوایزی را به او اهدا خواهد کرد و با قهرمانی در مسابقات نیز موفق شد جایزه 6 هزار دلاری را دریافت کند.

 

 

رنکینگ ثابت مسابقات پاکت بیلیارد ( بانوان)

رنکینگ ثابت اسنوکر کشوری بانوان

حضور هاشم اسکندری در مجمع سالیانه فدراسیون جهانی بیلیارد و اسنوکر

دومین رنکینگ ایت بال بانوان استان ایلام برگزارشد

برترین های پاکت بیلیارد دختران کشور معرفی شدند

آغاز رقابت های پاکت بیلیارد و اسنوکر کشوری دختران

نفرات اعزامی اسنوکر بانوان جهت حضور در رقابت های جهانی مشخص شدند

بخشنامه رنکینگ کشوری پاکت بیلیارد بانوان

بخشنامه رنکینگ کشوری اسنوکر بانوان

آغاز رقابت های انتخابی اسنوکر تیم ملی بانوان

اعزام برترین های اسنوکر بانوان به مسابقات قهرمانی جهان

رنکینگ کشوری ثابت اسنوکر زیر ۲۱ سال بانوان

پایان مسابقات تن بال استان یزد

نفرات برتر اسنوکر زیر۲۱ سال دختران معرفی شدند

اتمام مرحله نیمه هایی رقابت های اسنوکر دختران زیر۲۱ سال

آغاز رقابت های اسنوکر دختران زیر21 سال

جدول زمان بندی و گروهی اسنوکر شش توپ بانوان

سومین دوره مسابقات رنکینگ پاکت بیلیارد بانوان استان کرمان پایان یافت

بازدید معاونت بانوان وزیر ورزش وجوانان از مسابقات بیلیارد

بخشنامه رنکینگ کشوری اسنوکر 6 توپ زیر 21 سال بانوان