Print
Zoom In
Zoom Out

نایب رئیس فدراسیون تاکید کرد:

حضور قطعی بانوان ایران در مسابقات ورزش‌های بیلیاردی غرب آسیا

چهارشنبه 14 دی 1401 ساعت 11:57

به گفته نایب رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد و با توجه به اضافه شدن مسابقات اسنوکر و پاکت بیلیارد بانوان به جمع رشته‌های غرب آسیا، قطعا تیم‌های بانوان در دوره آتی این رقابت‌ها شرکت دارند. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بولینگ و بیلیارد، مسابقات اسنوکر و پاکت بیلیارد قهرمانی غرب آسیا تاکنون تنها در بخش مردان برگزار می شد اما در نشست اخیر فدراسیون ورزش های بیلیاردی غرب آسیا که به صورت وبینار برگزار شد، با پیشنهاد هاشم اسکندری رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد ایران و نایب رئیس غرب آسیا، مسابقات اسنوکر و پاکت بیلیارد بانوان رسما به جمع رشته های قهرمانی غرب آسیا اضافه شد.

 

بر همین اساس حضور در رقابت های غرب آسیا اولین برنامه مصوب تیم اسنوکر و پاکت بیلیارد بانوان برای سال آینده است. 

 

فاطمه احمدی، نایب رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد ضمن تایید این مطلب گفت: از سال ۸۰ که این فدراسیون در ایران تشکیل و آغاز به کار کرد، بانوان در کنار مردان در رشته های زیر مجموع فعالیت داشته اند. از سال ۹۰ و همزمان با آغاز دوران ریاست آقای اسکندری در فدراسیون هم تیم های بانوان همواره در مسابقات آسیایی و جهانی اسنوکر و پاکت بیلیارد سهم داشته اند. البته که رقابت های پاکت بیلیارد بیشتر در مقطع جهانی برگزار می شود اما رقابت های اسنوکر در هر دو بخش آسیایی و جهانی بود که تیم های بانوان هم در آنها شرکت داشتند. 

 

وی تصریح کرد: رقابت های غرب آسیا هم از جمله رویدادهای همیشگی در سال های اخیر بود اما در هیچ از ادوار این مسابقات، رقابت های بخش بانوان برگزار نمی شد تا اینکه با پیشنهاد رئیس فدراسیون ایران مصوب شد از دوره آینده رقابت های بخش بانوان هم به مسابقات اسنوکر و پاکت بیلیارد غرب آسیا اضافه شود. 

 

نایب رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد با بیان اینکه نخستین دوره رقابت های اسنوکر و پاکت بیلیارد غرب آسیا بعد از این مصوبه، در سال جدید میلادی و به میزبانی امارات برگزار می شود، گفت: هنوز زمان دقیق این رقابت ها مشخص نیست اما قطعا برای نخستین بار امسال رقابت های ورزش های بیلیاردی غرب آسیا با حضور بانوان در بخش اسنوکر و پاکت بیلیارد برگزار می شود. حتما ایران هم به این مسابقات تیم اعزامی خواهد داشت تا در بخش انفرادی یا تیمی با حریفان شان رقابت داشته باشند. 

 

وی در مورد چگونگی تشکیل تیم اعزامی به امارات تصریح کرد: بعد از تعیین زمان قطعی مسابقات غرب آسیا، رقابت های رنکینگ را در رده سنی آزاد برگزار می کنیم. نتیجه این رقابت ها ملاک انتخاب بازیکنان برای حضور در اردوی آماده سازی است. در جریان اردوها هم اگر نیاز باشد حتما مسابقات انتخابی برگزار می کنیم تا ملاک تعیین ترکیب تیم اعزامی باشد. 

 

احمدی با بیان اینکه تقویم برنامه ها و مسابقات آسیا و جهان برای سال ۲۰۲۳ هنوز اطلاع رسانی نشده است، خاطرنشان کرد: فعلا مسابقات ورزش های بیلیاردی غرب آسیا نخستین رویدادی است که اعزام بانوان به آن در سال جدیدمیلادی را تصویب کرده ایم. بهمن ماه تقویم آسیا و جهان در اختیارمان قرار میگیرد و بر اساس آن برای سایر رویدادها برنامه ریزی می کنیم.

رنکینگ ثابت اسنوکر کشوری بانوان

قهرمانی نماینده استان قزوین در اسنوکر کشوری بانوان

رنکینگ ثابت مسابقات پاکت بیلیارد ( بانوان)

قهرمانی نماینده استان فارس در پاکت بیلیارد کشوری بانوان

آغاز رقابت ها رنکینگ کشوری پاکت بیلیارد بانوان

پایان مسابقات ناین بال خراسان رضوی

حضور هاشم اسکندری در مجمع سالیانه فدراسیون جهانی بیلیارد و اسنوکر

دومین رنکینگ ایت بال بانوان استان ایلام برگزارشد

برترین های پاکت بیلیارد دختران کشور معرفی شدند

آغاز رقابت های پاکت بیلیارد و اسنوکر کشوری دختران

نفرات اعزامی اسنوکر بانوان جهت حضور در رقابت های جهانی مشخص شدند

بخشنامه رنکینگ کشوری پاکت بیلیارد بانوان

بخشنامه رنکینگ کشوری اسنوکر بانوان

آغاز رقابت های انتخابی اسنوکر تیم ملی بانوان

اعزام برترین های اسنوکر بانوان به مسابقات قهرمانی جهان

رنکینگ کشوری ثابت اسنوکر زیر ۲۱ سال بانوان

پایان مسابقات تن بال استان یزد

نفرات برتر اسنوکر زیر۲۱ سال دختران معرفی شدند

اتمام مرحله نیمه هایی رقابت های اسنوکر دختران زیر۲۱ سال

آغاز رقابت های اسنوکر دختران زیر21 سال