Print
Zoom In
Zoom Out

نایب رئیس فدراسیون تاکید کرد:

حضور قطعی بانوان ایران در مسابقات ورزش‌های بیلیاردی غرب آسیا

چهارشنبه 14 دی 1401 ساعت 11:57

به گفته نایب رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد و با توجه به اضافه شدن مسابقات اسنوکر و پاکت بیلیارد بانوان به جمع رشته‌های غرب آسیا، قطعا تیم‌های بانوان در دوره آتی این رقابت‌ها شرکت دارند. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بولینگ و بیلیارد، مسابقات اسنوکر و پاکت بیلیارد قهرمانی غرب آسیا تاکنون تنها در بخش مردان برگزار می شد اما در نشست اخیر فدراسیون ورزش های بیلیاردی غرب آسیا که به صورت وبینار برگزار شد، با پیشنهاد هاشم اسکندری رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد ایران و نایب رئیس غرب آسیا، مسابقات اسنوکر و پاکت بیلیارد بانوان رسما به جمع رشته های قهرمانی غرب آسیا اضافه شد.

 

بر همین اساس حضور در رقابت های غرب آسیا اولین برنامه مصوب تیم اسنوکر و پاکت بیلیارد بانوان برای سال آینده است. 

 

فاطمه احمدی، نایب رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد ضمن تایید این مطلب گفت: از سال ۸۰ که این فدراسیون در ایران تشکیل و آغاز به کار کرد، بانوان در کنار مردان در رشته های زیر مجموع فعالیت داشته اند. از سال ۹۰ و همزمان با آغاز دوران ریاست آقای اسکندری در فدراسیون هم تیم های بانوان همواره در مسابقات آسیایی و جهانی اسنوکر و پاکت بیلیارد سهم داشته اند. البته که رقابت های پاکت بیلیارد بیشتر در مقطع جهانی برگزار می شود اما رقابت های اسنوکر در هر دو بخش آسیایی و جهانی بود که تیم های بانوان هم در آنها شرکت داشتند. 

 

وی تصریح کرد: رقابت های غرب آسیا هم از جمله رویدادهای همیشگی در سال های اخیر بود اما در هیچ از ادوار این مسابقات، رقابت های بخش بانوان برگزار نمی شد تا اینکه با پیشنهاد رئیس فدراسیون ایران مصوب شد از دوره آینده رقابت های بخش بانوان هم به مسابقات اسنوکر و پاکت بیلیارد غرب آسیا اضافه شود. 

 

نایب رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد با بیان اینکه نخستین دوره رقابت های اسنوکر و پاکت بیلیارد غرب آسیا بعد از این مصوبه، در سال جدید میلادی و به میزبانی امارات برگزار می شود، گفت: هنوز زمان دقیق این رقابت ها مشخص نیست اما قطعا برای نخستین بار امسال رقابت های ورزش های بیلیاردی غرب آسیا با حضور بانوان در بخش اسنوکر و پاکت بیلیارد برگزار می شود. حتما ایران هم به این مسابقات تیم اعزامی خواهد داشت تا در بخش انفرادی یا تیمی با حریفان شان رقابت داشته باشند. 

 

وی در مورد چگونگی تشکیل تیم اعزامی به امارات تصریح کرد: بعد از تعیین زمان قطعی مسابقات غرب آسیا، رقابت های رنکینگ را در رده سنی آزاد برگزار می کنیم. نتیجه این رقابت ها ملاک انتخاب بازیکنان برای حضور در اردوی آماده سازی است. در جریان اردوها هم اگر نیاز باشد حتما مسابقات انتخابی برگزار می کنیم تا ملاک تعیین ترکیب تیم اعزامی باشد. 

 

احمدی با بیان اینکه تقویم برنامه ها و مسابقات آسیا و جهان برای سال ۲۰۲۳ هنوز اطلاع رسانی نشده است، خاطرنشان کرد: فعلا مسابقات ورزش های بیلیاردی غرب آسیا نخستین رویدادی است که اعزام بانوان به آن در سال جدیدمیلادی را تصویب کرده ایم. بهمن ماه تقویم آسیا و جهان در اختیارمان قرار میگیرد و بر اساس آن برای سایر رویدادها برنامه ریزی می کنیم.

16 بازیکن آماتور حاضر در مرحله مقدماتی مسابقات اسنوکر قهرمانی جهان CAZOO اعلام شدند

درگذشت ورا سلبی اسطوره اسنوکر بانوان جهان

سیریپاپورن تایلندی قهرمان مسابقات اسنوکر بانوان جهان شد

بازیکن نوجوان چینی به دیدار نهایی مسابقات اسنوکر بانوان قهرمانی جهان راه یافت

نفرات ناین بال استان خوزستان معرفی شدند

بانوی لهستانی فاتح مسابقات آزاد ناین بال بانوان داینامیک

سومین دوره مسابقات پاکت بیلیارد بانوان استان اصفهان

نخستین دوره مسابقات اسنوکر زیر 21 سال بانوان استان تهران

پایان مسابقات پاکت بیلیارد آزاد بانوان استان تهران

حضور قطعی بانوان ایران در مسابقات ورزش‌های بیلیاردی غرب آسیا

دوره آموزش و استعدادیابی بانوان در استان یزد

پیوستن اسنوکر و پاکت بیلیارد بانوان به رقابت های قهرمانی غرب آسیا

طرح جمع آوری اطلاعات مربیان و داوران فدراسیون بولینگ و بیلیارد

راه‌اندازی نمایشگاه عفاف و حجاب در وزارت ورزش و جوانان با حضور وزیر ورزش و جوانان

آغاز اردوی ارتقای سطح دختران اسنوکر منهای 21سال

عملکرد اکرم محمدی در مسابقات جهانی مالزی

چهارمین دوره مسابقات بولینگ کشوری بانوان

سومین روز اردوی دختران اعزامی به مسابقات جهانی اسنوکر 

مسابقات اسنوکر بانوان قهرمانی استان جایزه بزرگ به مناسبت هفته دفاع مقدس یادواره سردار شهید علی هاشمی

تقدیر از بانوان فعال رشته های بیلیاردی استان اصفهان